Databáze nebezpečných výrobků

Heimess měkká kniha s držákem na dudlík "Cloth picture book with sootherchain"

Hlášení RAPEX 35/2015

Měkká kniha s připevněným držákem na dudlík. Prodává se společně jako hračka. Na držáku na dudlík jsou kulaté dřevěné korálky a plochý červený dřevěný prvek se třemi otvory a s průměrem 35 mm a kovovým výstupkem 13 mm. Od 1.2.2015 je nová verze výrobku, série 1945251a výš, kde je spona na textil menší. Upozornění se týká jen staršího typu.

Typ výrobku 742620, šarže: 1907695
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Spona je pevná a delší než 3 cm. Hrozí, že dítě, které ještě neumí bez pomoci sedět, spadne na sponu a ta mu zraní a zablokuje hrdlo. Hrozí udušení.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 4011534426200
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.09.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit