Databáze nebezpečných výrobků

Nature planet maska na maškarní bál "Face Mask Elephant"

Hlášení RAPEX 50/2018

Maska vyrobená z polymerní pěny, představující slona (šířka 28 cm). K dispozici jsou i jiné modely zvířat. Z preventivních důvodů prodejce svolává všechny masky v udaném rozsahu (sněhový tygr, zebra, žirafa, triceratops klobouk, tygr, šimpanz, leopard, lev, fialový motýl, tuleň, lemur).

Typ výrobku položka č. 05782; série č. 1686
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení
Nebezpečí

Maska je vysoce hořlavá a samočinně se neuhasí v případě, že je zapálena plamenem. Pokud vzplane, může dítě utrpět popáleniny.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-2.

Čárový kód 5708476087789
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (prodejce).

Datum publikace 06.01.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit