Databáze nebezpečných výrobků

Disney PIXAR maska "Monsters University - Sulley Monster Mask "

Hlášení RAPEX 40/2014

Maska strašidla, která se nosí přes hlavu vyrobená z plastu pokrytého plyšovým textilem. Maska má pohyblivá ústa a obočí, kterými lze manipulovat pohyby bradou. Prodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku Sulley Monster Mask 87026; prodejní čísla: 6019723 a 6021934
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení
Nebezpečí

Výrobek je vysoce vznětlivý. Při vystavení plameni může vzplanout a hrozí popálení obličeje dřív, než uživatel stihne masku svléknout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-2.

Čárový kód 778988996751
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: dočasný zákaz dodávání, nabízení a vystavování zboží, zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Zdenka 3.2.2015 23:04

  Tuto masku prodávají v hračkářství Dráčik v Brně v OC Velký Špalíček. Zajímalo by mě, zda jsou povinni ji stáhnout z prodeje.

  reagovat

  R R
  • dTest-Andrea 4.2.2015 14:04

   Jedná se o záznam v evropském systému rychlého varování RAPEX – tento systém slouží pro informování veřejnosti a současně jako podnět pro české dozorové orgány. Jako nebezpečný může tento výrobek označit pouze Česká obchodní inspekce. Dokud tak neučiní, prodávající tento výrobek může v České republice prodávat. Otázkou zůstává, zda není vázán dobrovolnými opatřeními výrobce či distributora.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit