Databáze nebezpečných výrobků

Manufaktura Olej do koupele "Original Beer Cosmetics"

Hlášení RAPEX 36/2012

Plastová láhev s otvorem širokým cca 2 cm, se třemi samolepícími štítky a víčkem se závity. Láhev je naplněná hnědou tekutinou, krémem a pěnou. Tekutina má sladkou vůni s lehkou vůní piva. Chuť je nepříjemná, ale ne hořká.

Typ výrobku 437074
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní riziko, protože tekutina obsahuje 6,16 g/100g anionického tenzidu, který může při pozření způsobit aspirační pneumonii. Kvůli charakteristickému vzhledu a tvaru obalu mohou uživatelé výrobek považovat za pivo a tekutinu spolknout.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8591113005966
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: varování spotřebitelů.
Další povinná opatření.

Datum publikace 25.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit