Databáze nebezpečných výrobků

Mamita Botanical Mamita Botanical (různé produkty)

Hlášení RAPEX 40/2021

Různé kosmetické výrobky značky Mamita Botanical, které lze použít k různým účelům: revitalizační olej na tělo a vlasy; krém Super Linda; regenerační oční krém; peeling na obličej; sérum Super Linda; tonikum Elixir; vyhlazující a zpevňující čisticí krém; vyživující a zklidňující čisticí krém

Výrobky jsou baleny v barevných lahvičkách a malých stříbrných tubách. Lahvičky mohou mít normální uzávěr, stlačovací uzávěr nebo kapací uzávěr.

Typ výrobku Aceite revitalizante de cuerpo y pelo, Contorno de ojos reparador, Crema Super Linda, Exfoliante facial, Limpiador Alisante y Reafirmante, Limpiador Nutritivo y Calmante, Serum Super Linda, Tónico Elixir (Revitalizační olej na tělo a vlasy, Regenerační oční krém, Exfoliační peeling na obličej, Vyhlazující a zpevňující čisticí krém, Vyživující a zklidňující čisticí krém, Sérum Super Linda, Tonikum Elixír).
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výroky nebyly vyrobeny v souladu s požadovaným správným výrobním postupem a před uvedením na trh postrádají odpovídající hodnocení. Navíc u výrobků chybí odpovídající informace o výrobě a výrobku. V důsledku toho nelze zaručit bezpečné používání.

Země původu Španělsko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o kosmetických výrobcích. 

Číslo šarže všechny
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu, zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných opatření (výrobce).

Platné od: 16/04/2021

Datum publikace 12.10.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit