Databáze nebezpečných výrobků

magnety

Hlášení RAPEX 1/2020

Magneticky přilnavé výrobky napodobující potraviny ve formě sendviče - pečivo posypané sezamem obsahující okurku, rajčata, roztavený sýr a pěnovou omáčku.

Typ výrobku Výr. č.. 3740
Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Díky svému charakteristickému tvaru, barvě a velikosti může být výrobek zaměněn s potravinou. Z výrobku se mohou snadno uvolnit malé části. To může vést především malé děti k tomu, aby malé části vložily do úst a hrozí udušení. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o imitaci potravin.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 05.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit