Databáze nebezpečných výrobků

MDI International Pty, Ltd t/a MDI Australia Magnety na hraní "Clangers"

Hlášení RAPEX 5/2011
Deset oválných magnetů zabalených pod plastovým krytem na červenočerném kartonu. Na kartonu je nápis: "Have endless fun with these exciting magnetic stones".

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože magnety mají hodnotu magnetického toku vyšší než 50 kG² mm² a mohly by zablokovat střeva, pokud by dítě spolklo dva nebo více kusů.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zabavení zásob a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 02.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit