Databáze nebezpečných výrobků

Tiger Magnety "6 Magnets"

Hlášení RAPEX 31/2012

6 kulatých magnetů s průměrem 19,75 mm v 6 různých jasných barvách. Výrobek je atraktivní pro děti, protože magnety vypadají jako kamínky nebo kulaté žvýkačky. Prodává se v hranaté plastové krabičce o rozměrech 60 x 90 mm.

Typ výrobku 1501249, série 62368
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože magnety mají vysoký index magnetického toku (100-134 kg2mm2). Navíc jsou magnety malé a děti by je mohly vložit do úst. Potom by hrozilo při spolknutí dvou nebo více magnetů zablokování trávicího traktu.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.08.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit