Databáze nebezpečných výrobků

Crazy Aaron's Thinking Putty magnetický tmel "Super Magnetic Strange Attractor"

Hlášení RAPEX 6/2013

Černý magnetický tmel s hranatým extra silným magnetem v kulatém kovovém obalu. Na štítku je varování: "Choking hazard. Age 14+ Product contains a small magnet". Na zadní straně je varování ve švédštině a značka CE.

Typ výrobku ST020
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění (zablokování trávicího traktu), protože obsahuje malý magnet s vysokým indexem magnetického toku. Hrozí také udušení, protože malé části mohou spolknout děti.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 71812278685
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 23.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit