Databáze nebezpečných výrobků

TIGER Magnetická zvířata

Hlášení RAPEX 44/2010
Dvě magnetické skládačky v bílé dřevěné krabici. Každá skládačka obsahuje tři dřevěné části, které tvoří zvíře. Je to krokodýl a hroch, žirafa a nosorožec. Přibližné rozměry krabice jsou 145 x 95 x 35 mm. Přibližné rozměry magnetu jsou 8 mm průměr 1 mm tloušťka.

Typ výrobku 1700204
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože magnety mají index magnetického toku vyšší než 50 kG² mm² a pokud by jich dítě spolklo několik, mohly by zablokovat trávicí trakt.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Dánsko, Další: Španělsko, Island
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce dobrovolně ukončil prodej a úřady nařídily svolání zboží od spotřebitelů.
Datum publikace 02.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit