Databáze nebezpečných výrobků

Fishing Magnetická hračka rybaření

Hlášení RAPEX 30/2011

Magnetická hračka s rybářským prutem s háčkem s magnetem a s osmi zlatými rybkami. Obal je z kartonu a plastu a na přední straně je nápis "FUNNY & LOVELY FISHING GAME NEW ONE. FOR AGES 3 AND UP", země původu, CE a symbol věkového omezení. Na zadní straně je štítek s údaji o dovozci, čárovým kódem a varováním v různých jazycích.

Typ výrobku č. 2045-8
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože háček lze snadno oddělit od krytu. Háček obsahuje magnet s indexem magnetického toku vyšším než 50 kG²mm². Rybičky lze snadno rozdělit na dvě části a dostat se ke kovovému středu, který může při spolknutí perforovat trávicí trakt.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 8435235856948
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit