Databáze nebezpečných výrobků

Fishing Fun Magnetická hračka rybaření

Hlášení RAPEX 19/2011

Plastová hračka rybaření s magnetickými částmi. Rybářský prut s cívkou, splávek a oddělená magnetická část zabalená pod plastovým krytem na kartonové základně. Hračka obsahuje i plastové rybky.

Typ výrobku zboží č. 66619
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože volné magnetické části by mohly děti spolknout.

Výrobek představuje také nebezpečí zranění, protože volné magnetické části mají index magnetického toku vyšší než 50 kG²mm² a pokud by je děti spolkly, mohly by zablokovat trávicí trakt.

Výrobek představuje i chemické nebezpečí, protože plastové rybky obsahují 1,7-2,0 % DBP, 2,0-4,8 % DINP a 3,9-17 % DEHP v měkčeném materiálu.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte. Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje  a stažení zboží z trhu.

Datum publikace 22.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit