Databáze nebezpečných výrobků

Yu Feng Magnetická hračka - rybaření "Funny Fishing"

Hlášení RAPEX 52/2011

Magnetická hračka - rybaření skládající se z barevných pruhovaných plastových rybek s kovovými částmi a z magnetického háčku. Zabaleno pod plastovým krytem na kartonovém pozadí ve tvaru ryby.

Typ výrobku č. 60
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Magnet na rybářském prutu lze snadno oddělit a má vysoký index magnetického toku (vyšší než 50 kG/mm2). Hrozí, že děti magnet a kovovou část rybek spolknou. Těmito díly se může zablokovat trávicí trakt.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8435235866626
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 11.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit