Databáze nebezpečných výrobků

Solmar Magnetická hračka - rybaření "Fishing Master"

Hlášení RAPEX 39/2014

Zelený rybářský prut s různými mořskými tvory: humr (růžový), ryba/delfín (červený), chobotnice (modrá) a krab (žlutý). Dodává se v zataveném kartonovém blistru s obrázky mořského dna.

Typ výrobku Ref. 16826, kód H27-AB
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Malé magnety lze snadno oddělit a děti je mohou spolknout. Magnetický tok je příliš vysoký, takže  by se při požití více magnetů mohly spojit v trávicím traktu a způsobit zranění nebo zablokování.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8430373168267
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit