Databáze nebezpečných výrobků

Ousdy magnetická hračka - rybaření "Fishing Game"

Hlášení RAPEX 9/2015

Plastová hračka - rybaření s jednou růžovou, jednou červenou a jednou oranžovou rybou, zeleným a červeným rybářským prutem a malým červeným košíkem. Zabaleno v plastu připevněném na kartonu.

Typ výrobku položka č. 156A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Malá modrá ryba připevněná k prutu obsahuje malý magnet s vysokým indexem magnetického toku a lze ji snadno oddělit. Pokud dítě spolkne tuto rybu a další kovové předměty, hrozí, že se tyto části v trávicím traktu spojí a způsobí zranění nebo blokaci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5661810027080
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit