Databáze nebezpečných výrobků

DAMERIK magnetická hračka - rybaření "Fishing Ducklings"

Hlášení RAPEX 48/2016

Magnetická hračka rybaření. Skládá se ze skládačiy s magnetickými dílky (5 ks ve tvaru kachen) a dvou dřevěných rybářských prutů. Zabaleno v kartonové krabici.

Typ výrobku 1302024 / Batch 140521302024
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Konec rybářského prutu se snadno odlomí, čímž se uvolní malé části s magnetem s vysokým indexem magnetického toku, které mohou děti spolknout nebo vdechnout. Při spolknutí magnetu a dalších kovových částí hrozí, že se tyto prvky k sobě přitáhnou a způsobí vnitřní perforace nebo zablokování trávicího traktu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8435404805692
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 03.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit