Databáze nebezpečných výrobků

Bigdardi Magnetická hra "Bigdardi doppio bersaglio magnetico – Frecette magnetiche"

Hlášení RAPEX 39/2011

Magnetický terč pro šipky  zabalený v bílé kartonové krabici se dvěma fotografiemi červených a žlutých šipek. Na modrožlutočerveném pozadí je jméno značky "Bigdardi".

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli magnetům s povrchem menším než 3 cm2, které lze snadno oddělit a spolknout, a které mají index elektrického toku 840 kG2mm2.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 8001097534852
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 04.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit