Databáze nebezpečných výrobků

JUMBO SQUISNY magnet na ledničku "Cake fridge magnet"

Hlášení RAPEX 1/2019

Měkké pískací předměty, používané jako magnety na lednici, napodobující potraviny v různých tvarech, s malým magnetem. Obal: průhledná plastová krabice.

Typ výrobku G 4232
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kvůli svému charakteristickému tvaru, barvě a velikosti mohou být produkty považovány za potraviny. To může vést děti k tomu, aby je vložily do úst a hrozí udušení. Malý magnet lze snadno odpojit.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o výrobcích napodobujících potraviny.

Čárový kód 5291410125376
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (dovozce).

Datum publikace 27.01.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit