Databáze nebezpečných výrobků

The World Champion Luk na hraní s laserovým zaměřovačem - King Archer

Hlášení RAPEX 6/2010
Luk s pěti šípy. Na obalu obrázek terče a název značky. Na modré části luku je nápis "SHOOTER" k luku je připevněný černý laserový zaměřovač.

Typ výrobku 9822-3
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zranění, poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje v přísavných kloboučcích 32% di-2-etylhexyl ftalátu (DEHP) a 1,1% dibutyl ftalátu (DBP); Hrozí také zranění, protože je kinetická energie vyšší než 2 J a poškození zraku, protože výkon laseru je 4,3 mW (laser třídy 3R).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 61125. Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné svolání zboží od spotřebitelů.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit