Databáze nebezpečných výrobků

Luk a šípy - hračka - Lukostřelecká sada

Hlášení RAPEX 36/2010
Černý plastový luk s bílou plastovou tětivou v blistru. Jedno balení obsahuje jeden dlouhý červený a dva dlouhé zelené plastové šípy a dvě balení, která obsahují jeden dlouhý zelený a dva dlouhé červené plastové šípy s oranžovými přísavkami a černými plastovými hroty. Délka luku: cca 62 cm, délka šípů: cca 40 cm.

Typ výrobku Item No MH00337 Art. No 2093
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu a udušení, protože přísavky šipek lze snadno oddělit. 

Zranění by mohlo být způsobeno pokud by byly šípy vystřeleny bez přísavek. Udušení by mohlo nastat, pokud by se přísavky oddělily od šípu v ústech dítěte.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 9008020014848
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 07.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit