Databáze nebezpečných výrobků

BRC LPG multiventil "Europa 1 Multivalve"

Hlášení RAPEX 17/2015

Multiventil pro vozidla poháněná pomocí LPG. Týká se ventilů vyrobených v letech 2000 až 2007, které mají modrý obdélníkový magnetický ventil. (Poznámka: BRC multiventily Europa2 mají stejné číslo osvědčení, ale svolání se jich netýká. Mají červený válcovitý magnetický ventil.)

Typ výrobku osvědčení č.: ECE-approval E13 67R-010004 třída 3
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Bezpečnostní ventil je zablokovaný. V důsledku nemůže multiventil vyprázdnit nádrž na plyn v případě požáru vozidla a plynová nádrž může explodovat.

Země původu Itálie
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 04.05.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit