Databáze nebezpečných výrobků

Selection lis na ovoce

Hlášení RAPEX 3/2013

Výrobek je určen pro domácnosti nebo malé komerční moštárny. Zabalený je v bílé kartonové krabici s rozměry 45cm x 35cm x 82cm, váha 20kg. Ovoce se sype do žlabu a trubicí padá do otočných lopatek a nožů.

Typ výrobku F15
Kategorie Domácnost - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek neumožňuje uživateli udržet bezpečnou vzdálenost od rychle rotujícího nože. Ruka dospělého lze bez obtíží vložit do žlabu za usměrňovací pláty a prsty nebo celá dlaň by se mohly dostat do kontaktu s nožem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích a odpovídající evropské normy EN 13857.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 31.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit