Databáze nebezpečných výrobků

dsp lis na citrusy

Hlášení RAPEX 13/2021

Limetkově zelený a bílý lis na citrusy.

Zabaleno v kartonové krabici.

Typ výrobku KJ1006
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické, ohrožení životního prostředí
Nebezpečí

Plastový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEHP) (naměřená hodnota: 19,1 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém. Výrobek obsahuje chlorované parafiny s krátkým řetězcem (SCCP) (naměřená hodnota 0,31 % hmotnostních). SCCP přetrvávají v životním prostředí, v nízkých koncentracích jsou toxické pro vodní organismy a akumulují se v tělech volně žijících živočichů a lidí, což představuje riziko pro lidské zdraví a životní prostředí.

Země původu Čína
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH a Nařízení o perzistentních organických znečišťujících látkách (Nařízení POP).

Čárový kód 6971324560799
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 06.04.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit