Databáze nebezpečných výrobků

Letní pneumatika GOODRIDE NEZA 200 M+S; W

Goodride Neza 200 M+S W (225/45 R17)

Typ výrobku 225/45 R17
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Úraz, zranění
Nebezpečí

Výrobek není v rozporu s právními předpisy, ale neprošel bezpečnostními testy v rámci mezinárodního testování spotřebitelských organizací. Nedostačující jízdní vlastnosti při jízdě na mokré vozovce, zejména při vedení v zatáčkách a aquaplanningu na rovné vozovce i v zatáčkách.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 15.03.2010
Zdroj: dTest

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Jindřich Rejzek 26.3.2013 07:58

  Podobný výrobek mi "nesmí do baráku".
  Již tvar desénu, absolutní absence jakékoliv , byť jediné, podélné drážky, zřetelně napovídá, že pneu nebude mít žádné boční vedení, tedy bude velmi labilní v zatáčkách, zvláště na kluzkém povrchu, (!!!) Totéž bude v lehkém terénu, zvláště na bočním svahu.
  Nejde o to, že pneu je Made in P.R.C., že tam patrně nebude běhounová směs na té nejvyšší úrovni, jako třeba u Dunlopu nebo Continentalu.
  Hlavní problém, a zásadní nedostatek je právě tvarování desénu. Ten bude mít velmi dobré akcelerační i brzdné schopnosti, ale NIC VÍCE: (!)
  O tomto faktu v praxi nešťastně tvrdě přesvědčily zimní pneu renomované firmy Good Year. v modelech Ultra Grip 7 , a 7+, Bohu žel, a to přes zajímavou skutečnost, že totiž ve své době se pouze díky svým vynikajícím záběrovým i brzdným schopnostem na sněhu, umísťovaly na předních místech v testech renomovaných autoklubů (ADAC, ÖAMTC,) nebo dokonce vítězili u renomovaných časopisů (AMS, Auto Bild).
  Prostě nedostatek, nebo dokonce absence obvodových drážek je na každé pneu ZÁSADNÍ CHYBA.

  reagovat

  R R

Přihlásit