Databáze nebezpečných výrobků

Létající lucerna - Normal Paper Fly Lantern

Hlášení RAPEX 33/2010

Létající papírová lucerna (k dostání ve třech barvách: žlutá, modrá,růžová) je balena v plastovém obalu. Na obalu je napsáno: materiálem je papír z bavlněného vlákna. Uvnitř produktu na kovovém rámu je umístěna svíčka. Uvnitř balení svítilny je přidaný krátký návod k použití v národním jazyce. Velikost výrobku: 1. D 40 x 100 cm, 2. D 30 x 75 cm.

Typ výrobku 1. Art.304-6153000 2. Art.304-6154000
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko požáru, protože uživatelé nemají žádnou vládu nad směrem a rychlostí letu a nemůžou ovlivnit místo přistání/pádu lucerny. Je proto velmi obtížné nebo nemožné, aby se zabránilo lucerně přijít do styku s hořlavým materiálem, např. suchá vegetace nebo budovy.

Již vzniklé úrazy

Nehoda byla nahlášena.

Země původu Čína
Čárový kód 5690893350808
Země záchytu Ohlašující: Litva, Další: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zakázaly prodej výrobku, stažení z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit