Databáze nebezpečných výrobků

AL-FA leštička / bruska kamenů

Hlášení RAPEX 30/2020

Úhlová bruska se zabudovaným přívodem vody a kruhovou čepelí vhodná pro leštění kamene a jiných materiálů napájená z elektrické sítě.

Typ výrobku ALWG24
Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Stroje + nářadí
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek může pracovat s protékající tekutinou, ale postrádá povinné ochranné zařízení proti zbytkovému proudu. Pokud se kapalina dostane do kontaktu s částmi pod napětím, výrobek se nevypne a uživatel se může dotknout částí pod napětím, čímž se zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojních zařízeních a příslušné evropské normy EN 60745-1 a EN 60745-2-3.

Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 27.07.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit