Databáze nebezpečných výrobků

Naughty but Nice! Lesky na rty

Hlášení RAPEX 19/2011

Lesky na rty ve tvaru dortů, váha 1,6 g – šlehačkový kornout, jahodový dort, čokoládový kornout s malinami, malinový dort. Lesky na rty jsou zabaleny odděleně v plastové folii se štítkem s nápisem Naughty but Nice!

Typ výrobku 1. strawberry cream tart/tarte a la creme: sériové č.: 3143 2. strawberry cream/creme a la fraise: sériové č.: 3456 3. raspberry cream/creme a la framboise: sériové č.: 3143 4. chocolate sprinkles/pépites de chocolat: sériové č.: 3456
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože kvůli svému charakteristickému vzhledu, tvaru, barvě a velikosti může být považován za potravu. To by mohlo vést děti k tomu, aby ho vložili do úst a vdechly nebo spolkly, což by mohlo způsobit dušení.

Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5060081144012
Země záchytu Ohlašující: Slovensko, Další: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 22.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit