Databáze nebezpečných výrobků

Sophia Lesk na rty

Hlášení RAPEX 2/2011
Růžový lesk na rty v průhledné plastové tubě se stříbrným plastovým držadlem a stříbrným víčkem. Tuba funguje po otevření jako aplikátor.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 3600 mg/kg solí baria. Tato hodnota není povolená ve výrobcích, které se dostanou do kontaktu se sliznicí.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej a nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 12.01.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit