Databáze nebezpečných výrobků

Natural Products Lesk na rty (dortík)

Hlášení RAPEX 41/2010

Lesky na rty zabalené v malých plastových kelímcích představujících dortíky (čokoládový, třešňový, jahodový, fialový, malinový, kokosový, citronový). Na obalu je následující text: "In the rare event of an adverse reaction discontinue use. All products are for external use only. Please retain packaging for future reference. Choking hazard. Keep away from young children. Do not eat. This is not a toy."

Typ výrobku 1. Lip gloss Chocolate Sprinkle Naughty but Nice! 2. Lip gloss Cherry Feast Sugar and Spice 3. Lip gloss Strawberry Sprinkle Sugar and 4. Lip gloss Violet Fancy Sugar and Spice 5. Lip gloss Raspberry Fluff Sugar and Spice 6. Lip gloss Coconut Dream Sugar and Spice 7. Lip gloss Lemon Twister Sugar and Spice
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí udušení, protože i když se nejedná o potravu, mají tvar, barvu, vůni, vzhled, obal, označení, objem a velikost dortíků, takže si je uživatelé, zvláště děti, mohou splést s potravou. V důsledku toho je mohou vložit do úst a vdechnout nebo spolknout. Výrobky projdou válcem pro testování malých částí.

Země původu Tchaj-wan
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5060081144036
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu a zničil.

Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • . 21.5.2011 00:13

    malé děti strkají do pusy všechno,bez ohledu na to jestli to voní nebo vypadá jako jídlo nebo ne.Včetně rostlin nebo písku a ten rozhodně nevypadá jako jídlo.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit