Databáze nebezpečných výrobků

Alico Lepidlo – Super glue

Hlášení RAPEX 16/2011
Tuba lepidla s červeným nápisem "Super Glue" na žlutém pozadí. Na černém pozadí je bíle napsaný text: "ALICO SUPER GLUE", "for WOOD RUBBER - PLASTICS – METAL - PAPER & LEATHER Cyanoacrylate Adhesive CAPACITY 2ocmg.". Na druhé straně varování a návod k použití v angličtině bílými písmeny na černém pozadí. Lepidla jsou balena po dvanácti kusech na kartonovém pozadí, každé přikryté plastovým krytem.

Typ výrobku 325-0000012-2
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje více než 22,4% hmotnosti chloroformu.
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH látky a přípravky obsahující více než 0,1% hmotnosti chloroformu nesmějí být přístupné na volném trhu.
Čárový kód 6950663317738
Země záchytu Ohlašující: Litva, Další: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu, svolání od spotřebitelů a zničení zboží.
Datum publikace 20.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit