Databáze nebezpečných výrobků

lepidlo na dřevo, gumu, plast, kov, papír a kůži

Hlášení RAPEX 12/2020

3 g rychleschnoucího lepidla na bázi kyanoakrylátu v kovové tubě s dávkovací tryskou a šroubovacím uzávěrem. Prodává se v sadě 12 kusů.

Kategorie Zahrada, dílna, hobby - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství chloroformu (naměřená koncentrace 3,6 % hmotnostních). Chloroform ve vysokých dávkách způsobuje podráždění kůže a při vdechnutí nebo požití může poškodit zdraví.

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 22.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit