Databáze nebezpečných výrobků

lepidlo "Extra Strong Super Glue"

Hlášení RAPEX 43/2016

Malá tuba (3g) se štítkem s černou, bílou a žlutou barvou. Lepidlo má víčko v kombinaci čirého a červeného materiálu. Prodává se v kartonovém a plastovém obalu, který obsahuje tři tuby.

Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje chloroform (naměřeno 17,38 % hm.). Chloroform ve vysokých dávkách může podráždit kůži a při vdechnutí nebo požití poškodit zdraví.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 5901785365375
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (prodejce).

Datum publikace 30.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit