Databáze nebezpečných výrobků

Set Lighting Apparatus LED žárovky

Hlášení RAPEX 16/2012

LED žárovky různých tvarů a typů.

Typ výrobku a) E27-3148 48SMD b) G9-3124 24SMD Warm White
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože světelný prvek není kryt, takže může uživatel utrpět úraz elektrickým proudem, pokud se dotkne pájecí hmoty při výměně žárovky, která je pod proudem. Navíc není na výrobku informace o adrese výrobce nebo jeho zástupce a chybí také informace o napětí, frekvenci a příkonu a návod k použití (týkající se místa použití).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD).

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a zákaz prodeje.

Datum publikace 03.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • danivels 25.7.2012 20:49

  prodejci tvrdí,že nic jiného za deset let na trhu nebude a uspora energie je velká hodně velká. nebezpečí urazu je blbost.
  dTestu jsem věřil.......

  reagovat

  R R
  • dTest 26.7.2012 14:18

   Dobrý den,
   uvedené hlášení RAPEXU o nebezpečí se vztahuje ke konkrétnímu typu osvětlení konkrétního výrobce, nikoli k LED osvětlení jako technologii. Všichni výrobci musí dodržovat platné předpisy týkající se bezpečnosti a informovanosti spotřebitele..

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit