Databáze nebezpečných výrobků

LED žárovka "LED Light Cup"

Hlášení RAPEX 1/2013

LED žárovka v zelené kartonové krabici.

Typ výrobku GU10 24 LED array
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože izolace není dostatečná a v důsledku toho se uživatel může dotknout částí pod proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 62560.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 15.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • V . Vítek 17.1.2013 07:29

  Proč se k nám pořád dováží takové množství různého "SAJRAJTU " z Číny .
  U nás už neumíme udělat ani HAJZLPAPÍR. Tady je oficiálně 500000 nezaměstnaných .
  Kam to spěje ? Nejvyšší čas aby tato vládní sebranka šla od těch plných KORYT PRYČ. Co se všechno u nás vyrábělo 5 let po 2sv. válce a to byla naše země dost poškozená . V r. 1947 jel J. Hanzelka a M. Zikmund , s naší Tatrou 87 kolem světa , všechnu výbavu měli ČESKOSLOVENSKÉ výroby. , pouze si po cestě koupili 1 kameru . A dnes , i nesterilní obvazy dovážíme z Číny . Vždyť to taky něco stojí a co se spálí pohonných hmot.
  VY SI TAKY MYSLÍTE , ŽE TA ROPA JEDNOU NEDOJDE ?
  To je ten BLBEJ kapitalismus . Řídí to lidé , kterým jde jen o MAMON !

  reagovat

  R R
  • Miroslav Adam 17.1.2013 09:56

   To je jednoduché vysvětlení, ti občané co v roce 1989 zvonily klíči za odchod tehdejšího režimu si vůbec neuvědomily co je čeká. Chybou tehdejšího režimu bylo pouze to, že neumožnily občanům vycestovat osobně do země o kterou mají zájem a omezit výdaje na armádu. Dnes to současná politika s pochybným obsazení, to sice udělala ale s cílem všeho co zbývá, uklidit do VLASTNÍCH KAPES, to je takzvaný ČESKÝ KAPITALISMUS. Z toho důvodu nemáme finance na zdravotnictví máme 500000 nezaměstnaných, peníze na důchody, ohromné dluhy 160000 na každého a další problémy. Je třeba si uvědomit, že veškerý průmysl už nám nepatří, je v rukou cizinců, včetně bank. A firmy, které cizinci dříve v Česku takzvaně zprivatizovali, tak v mnoha případech s jediným cílem, lacino koupit, pak zrušit a výrobu převést třeba do Číny.

   reagovat

   R R
  • emby 17.1.2013 09:33

   jednoduše, ale zcela pravdivě napsáno. Naprostý souhlas se vším. Nejhorší je , že je to ono pověstné "házení hrachu..." kdyby šlo pouze o tento problém, ale ono celé vedení a hospodaření státu je tak špatné - slušně napsáno, že je spíš velkým zázrakem najít něco kladného. Jeden velký tunel. Stačí chvíli sledovat TV a dělá se špatně...

   reagovat

   R R
   • Martin Jindra 18.1.2013 14:15

    Je pravda, že snad nikdy jsem neměl radost z politiky, pouze negativně naladěný. Dříve jsem byl hrdý na republiku a teď přemýšlim o emigraci.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit