Databáze nebezpečných výrobků

BRIGHTER LED svítilna "LATARKA AKUMULATOROWA LED"

Hlášení RAPEX 17/2016

Nabíjecí LED svítilna Baterii lze nabít pomocí vestavěné zástrčky s teleskopickými kolíky. Adaptér zástrčky je dodáván s výrobkem. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku KM-2623B
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kolíky zástrčky a adaptéru nemají izolační potah. Adaptér zástrčky umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný. Kryt LED lze oddělit rukou během nabíjení, takže zůstanou přístupné části pod napětím. Průřez jádra vodičů je nedostatečný a v případě zkratu by se kabely mohly přehřát a vzplanout. Odolnost izolace, která drží kolíky vestavěné zástrčky, vůči horku a plamenu není dostatečná.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598 a IEC 60884.

Čárový kód 5 901741 671069
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit