Databáze nebezpečných výrobků

LED svítilna JY-9918

led_svitilna_2 led_svitilna_1 led_svitilna_3

Ruční svítilna s dobíjecím akumulátorem a nevyměnitelnými LED světelnými zdroji je opatřena přívodkou s oddělitelným přívodem s plochou vidlicí (která je součástí balení) pro nabíjení akumulátoru ze zásuvek síťového rozvodu elektrické energie nízkého napětí.

Samotný výrobek není opatřen označením ani žádnými jinými povinnými údaji. Přímo na výrobku je uvedeno pouze označení JY SUPER® a JY-9918. Svítilna není označena třídou ochrany (ta není uvedena ani na obalu výrobku). Obal je opatřen označením CE a na papírové polepce obalu je mj. čárový kód 8418868218147 a nápis ITEM NO:21814. Oddělitelná přívodní šňůra je označena nápisy RVVS, PVC, YOUZHI, INSULATED, WIRE, 300/300W.

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Poranění
Nebezpečí

Rozměry dvoupólové vidlice síťového napájení neodpovídají předepsanému vzoru. Informace k bezpečnému užívání svítilny a pokyny k užívání jsou uvedeny v anglickém jazyce. Písemné informace, dolepené pravděpodobně distributorem, jsou přeloženy do českého jazyka zřejmě pomocí internetového překladače, neboť nedávají smysl ani z hlediska jazykového, ani z hlediska funkčního. Výrobek není vybaven všemi potřebnými informacemi, proto hrozí uživateli nebezpečí nesprávného způsobu užívání výrobku.

Čárový kód 8418868218147
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce distribuci LED svítilny JY-9918 zakázala a nařídila stažení tohoto výrobku z distribuce.

Datum publikace 03.11.2015
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit