Databáze nebezpečných výrobků

Le Pâtissier Žínka s imitací jahod - Verrines

Hlášení RAPEX 30/2010

Plastový kelímek obsahující žínku pro hosty s imitací jahody a sušenky v plastikovém obalu ovázaném červenou mašlí.

Typ výrobku Handoek 454647 strawberry
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože ozdobný předmět se skládá z imitace jahody a sušenky, které mohou být zaměněny za pravou jahodu a sušenku. Jahoda se vejde zcela do válce na malé části, a proto představuje riziko pro bezpečnost spotřebitele, zejména pro děti (udušení, ucpání trávicího traktu).

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Francie, Další: Belgie, Irsko, Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení z trhu.

Datum publikace 27.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit