Databáze nebezpečných výrobků

Le Bei sada chrastítek "Baby Series"

Hlášení RAPEX 8/2015

Sada tří chrastítek ve tvaru zvířat a lokomotivy. Výrobek obsahuje také malé zrcadlo a obrázkem medvěda na krytu. Dodává se v kartonové krabici s průhledným plastem vpředu.

Typ výrobku položka č. 621835
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Držadlo tří ze čtyř hraček je příliš dlouhé a mohlo by se zablokovat v ústech a způsobit neprůchodnost dýchacích cest. Držadlo jedné hračky může snadno prasknout, čímž se uvolní malé části. Hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 2204936218357
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 01.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit