Databáze nebezpečných výrobků

BCA (Back Country Access) lavinový airbag "Avalanche Airbag"

Hlášení RAPEX 46/2013

Batoh s airbagem pro lyžaře. V případě laviny může lyžař zatáhnout za spouštěcí mechanismus a otevřít airbag, který může udržet lyžaře na povrchu a může zabránit uvěznění ve sněhu.

Typ výrobku Avalanche Airbag - Float 30 Airbag Pack, Float 18 Airbag Pack, Float 36 Airbag Pack, Float 22 - Blue, Float 22 - Black, Float 32 - Red, Float Throttle - Black.
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Hrozí, že zádržný kroužek na spouštěči airbagu se může nedopatřením oddělit nebo uvolnit během procesu, kdy uživatel spojuje spouštěcí mechanismus s válcem se stlačeným vzduchem. Pokud se toto stane, nemusí se airbag správně otevřít při zatažení za spouštěč v případě laviny.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 28.11.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit