Databáze nebezpečných výrobků

Stagg Pro Lighting laserový projektor "Lite Beam / Compact Laser Effect"

Hlášení RAPEX 23/2014

Zařízení pro použití na diskotéce/party. Projektor promítá dva laserové paprsky (červený a zelený). Prodává se v modrozeleném a černém obalu s průhledným oknem. Projektor je modrý. Rozměry: 19,5 x 16,5 x 9,2 cm.

Typ výrobku LITE BEAM 16 / SLR LITE 16-2BL
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Zařízení obsahuje laser třídy 3B, ale je označen jako třídy 3R. Varování na obalu a informační leták jsou ve francouzštině. Výrobek by mohl uživatelům a osobám v okolí poškodit oční sítnici.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné normy EN 60825-1, co se týče jeho značení.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 04.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit