Databáze nebezpečných výrobků

K Laserové ukazovátko

Hlášení RAPEX 8/2010
Černé laserové ukazovátko ve tvaru tužky se stříbrným vrchem (přibližná délka: 16,7 cm), které vydává zelený laserový paprsek. Otáčením části výrobku nastane světelný efekt. Výrobek je provozován dvěma bateriemi AAA a je zabalen v černé kartonové krabici (baterie a návod k použití je obsahem balení, přibližné rozměry: 18 x 6 x 2,7 cm). Technické vlastnosti: Výstupní výkon <30 mW, vlnová délka 532 nm ± 10.

Typ výrobku 347WD
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože laserové ukazovátko je klasifikováno jako laserový výrobek IIIB třídy.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje příslušnému evropskému standardu EN 60825.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit