Databáze nebezpečných výrobků

Laserové ukazovátko "Super Powered Laser Pointer"

Hlášení RAPEX 16/2011
Laserové ukazovátko s 42 různými konci. Výrobek se prodává v průhledné pevné plastové krabičce s vnitřní žlutou krabičkou, která obsahuje 42 konců. Samotné laserové pero se dodává v různých barvách a má řetízek, který ho spojuje s klíčenkou. Na zadní straně je návod k použití a varování.

Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku, protože jde o laserové zařízení třídy 3B (naměřený laserový výstup 1,7 miliwattů).
Země původu Čína
Čárový kód 5794080258110
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné odevzdání zboží.
Datum publikace 20.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit