Databáze nebezpečných výrobků

HUONJE laserové ukazovátko "Pointer LED Key Chain"

Hlášení RAPEX 39/2015

Klíčenka s laserovým ukazovátkem a barevnými LED. K dostání v různých barvách, zabalena v kartonové krabici se třemi nabitými knoflíkovými bateriemi.

Typ výrobku JD-880
Kategorie Ostatní - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Ukazovátko obsahuje laser třídy 3B a jsou na něm špatné varovné štítky. Pokud je omylem nebo záměrně paprsek namířen přímo do očí, hrozí částečné nebo trvalé oslepnutí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné normy EN 60825-1, co se týče jeho značení, klasifikace, informací pro spotřebitele a technických požadavků.

Čárový kód 8600418880335
Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: dočasný zákaz dodávání, nabízení a vystavování zboží.

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit