Databáze nebezpečných výrobků

Meisile Laserové ukazovátko- Led torch

Hlášení RAPEX 8/2010
Kovová LED svítilna s laserovým ukazovátkem (modrá se stříbrným vrchem, přibližná délka: 11,2 cm). Laser je provozován na 3 baterie AAA. Výrobek je zabalen v blistru s kartonovou deskou, na které jsou pokynyt k použití a bezpečnostní pokyny (přibližné rozměry: 15,7 x 9,5 x 3,3 cm). Technické vlastnosti: Výstupní výkon <5 mW, vlnová délka 650 nm ± 10.

Typ výrobku Výrobek číslo: 2YN139-3 (z faktury), No: 8+1 (na balení).
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože laserové ukazovátko je klasifikováno jako laserový výrobek IIIA třídy.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje příslušnému evropskému standardu EN 60825.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 23.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit