Databáze nebezpečných výrobků

Laserové ukazovátko - Laser Star Manual

Hlášení RAPEX 40/2010
Válcové černo stříbrné laserové ukazovátko s klipem a snímacím zařízením, včetně dvou baterií, balení: černá krabička v bílém obalu.

Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože obsahuje laser 3. třídy.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 60825.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zničení produktů.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Izak 18.1.2012 18:13

    No ono to zarizeni rika, ze je silne a ze se do nej nema koukat, tak to proste je, to je jako rict, ze puska je nebezpecna, protoze strili, nebo ze autogen muze popalit oci ;-)

    Tazke to zarizeni je v poradku, jen patri do rukou normalnim lidem ... pravda, mezi nami je to sami nebezpecny clovek, ktery je schopen do toho koukat ;-) ... a popalit se o horkou kavu, ci susit kocku v mikrovlnce ;-)

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit