Databáze nebezpečných výrobků

Shock Laserové ukazovátko "Laser Flashlight"

Hlášení RAPEX 27/2012

Klíčenka s laserovým ukazovátkem. Rozměry cca: 13 x 1,8x 1,5 cm (s kroužkem). Laser je napájen třemi knoflíkovými bateriemi AG13. Výrobek má dva vypínače: jeden ovládá laserový paprsek, druhý elektrický výboj. Výrobky jsou zabaleny v černé krabici s obrázky klíčenek, značkou CE, zemí původu, varování o úraze elektrickým proudem a textem: “Not a real laser flashlight but it will shock your friends”. Na obalu je také informace o tom, že se jedná o laser třídy 2.

Typ výrobku 5201756052045
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku, protože obsahuje laser třídy 3R. Navíc značení a varování na výrobku nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 60825-1.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 60825-1.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit