Databáze nebezpečných výrobků

SDLaser laserové ukazovátko "Green Laser Pointer"

Hlášení RAPEX 14/2015

Bílá kartonová krabice s laserovým ukazovátkem se dvěma klíči, s baterií a nabíječkou. Označení: "MAX OUPUT POWER less than 5mw CLASS III LASER PRODUCT".

Typ výrobku 301
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Ukazovátko je třídy 3B a mohlo by poškodit zrak. Je nesprávně označeno jako zařízení nižší třídy. Skutečný výkon je mnohonásobně vyšší, než je označeno na štítku.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné normy EN 60825-1, co se týče jeho značení.

Čárový kód M010000000000044238
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 14.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit