Databáze nebezpečných výrobků

Rolson Laserové ukazovátko - 210 mm (8.5") Flexible LED Torch

Hlášení RAPEX 20/2010
210 mm (8,5") ohebná LED lampa s laserem třídy 3A. Stříbrné tělo s černým krkem (14 cm dlouhým) a stříbrná hlava. Výrobek má tři knoflíkové baterie a magnet na základně.

Typ výrobku 60736
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože obsahuje laser 3. třídy, který je nebezpečný, pokud přímé světlo, nebo dokonce paprsek odražený od odrazné plochy, zasáhne nechráněné oko.
Rozpor s Tento výrobek není v souladu s příslušnou evropskou normou EN 60825.
Země záchytu Ohlašující: Malta, Další: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje a stažení z trhu distributorem a dovozcem.
Datum publikace 18.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit