Databáze nebezpečných výrobků

Hua Tian Laserová vodováha s měřicí páskou

Hlášení RAPEX 16/2012

Plastová laserová vodováha s měřicí páskou, která je určena pro amatérské použití.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Sport a turistika - Stroje + nářadí
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku, protože obsahuje laser třídy 3R a na výrobku chybí informace a bezpečnostní požadavky. Výrobky s výstupem laseru vyšším než třídy 2 se považují za nebezpečné.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • SACHL 3.5.2012 08:17

  POZOR, O HORKOU ŽEHLIČKU SE MŮŽETE SPÁLIT, HORKOU VODOU SE OPAŘÍTE APOD. TO SI SNAD DĚTI NEKUPUJÍ, ALE DOSPĚLÝ, KTERÝ S TÍM PRACUJE.

  reagovat

  R R
  • dTest 3.5.2012 08:24

   Dobrý den, nejedná se o výrobek zařazený do sekce dětských výrobků. Uvedené nebezpečí hrozí stejně tak dětem jako dospělým. Důvodem pro stažení z prodeje je použití laseru vyšší třídy než je povoleno.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit