Databáze nebezpečných výrobků

Sky nebo bez značky Laserová ukazovátka

Hlášení RAPEX 15/2012

1) Laserové ukazovátko ve tvaru svítilny, značka "Sky 1000" Mercury, s vypínačem na konci ukazovátka, proti otvoru pro laser. Vydává modrý paprsek. Třída 4.

2) Laserové ukazovátko (tužka) s bílým tělem. Na klipsně tužky je nápis "laser pointer". Vypínač je na jedné straně. Třída 3B.

3) Laserové ukazovátko s tmavě modrým tělem a čtyřmi řadami jamek pod klipsnou. Třída 3B.

4) Laserové ukazovátko - svítilna se 6 LED diodami okolo otvoru pro laser. Dva vypínače na straně. Třída 3B.

5) Černé laserové ukazovátko se zlatým okrajem a vypínačem na straně, třída 3B. Vydává fialový laserový paprsek.

6) Laserové ukazovátko - svítilna s měkkým pouzdrem, označené "Sky 200". Součástí je kroužek na zápěstí a klíčenka a také prvek, který tvaruje paprsek do tvaru hvězdy. Vypínač je na straně. Třída 3B.

7) Černé laserové ukazovátko - svítilna, na straně označení "Sky 50", část těla je šestiúhelná, bez klíčenky, měkké pouzdro, popruh na zápěstí, vypínač na konci proti otvoru laseru. Třída 3B.

8) Stříbrné laserové ukazovátko s klipsnou. Označené "Sky".  Vypínač na straně. Text: "Output power < 1mW, Wavelength 532 nm, Class II Product". Ve skutečnosti výrobek třídy 3B.

9) Laserové ukazovátko - svítilna, označené "Max 50". Obsahuje popruh na zápěstí a měkké pouzdro. Vypínač je proti otvrou laseru. Třída 3B.

10) Laserové ukazovátko stříbrné. Prodáváné v krabičce označené "Sky lasers". Na straně ukazovátka je nápis "moon" nebo "pluto". Vypínač je na straně. Třída 3B.

11) Laserové ukazovátko - svítilna, označené "Sky 150" s textem: "Output power <150 mw, Wavelength 532nm. Class IIIb product".  Obsahuje popruh na zápěstí. Vypínač je na straně. Třída 3B.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí poškození zraku, protože se jedná o laserová zařízení třídy 3B nebo 4.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu. Úřady zboží zabavily.

Datum publikace 28.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit